آلومینیومفلز

خرید عمده انواع بهترین پروفیل های آلومینیوم و آلیاژهای آن

آلومینیوم به‌عنوان یکی از فلزات تجاری شناخته‌شده است و در صنایع مختلف مورداستفاده قرار می‌گیرد. آلومینیوم سیزدهمین عنصر جدول تناوبی است که دارای رنگی شفاف می‌باشد. این فلز در حالت اولیه نرم و شکل‌پذیر است. از دیگر ویژگی‌های آلومینیوم می‌توان به استحکام نسبتاً خوب در برابر ضربه، رسانا و غیر مغناطیسی بودن آن اشاره کرد. این فلز با آلیاژهای دیگر ترکیب‌شده و در تولید قطعات و اشکال مختلف مورداستفاده قرار می‌گیرد. آلومینیوم و آلیاژهای آن بسیار متعدد بوده و هریک دارای خواص ویژه و کارایی مخصوصی می‌باشد.

آشنایی با آلومینیوم و آلیاژهای آن

آلومینیوم و آلیاژهای آن | آشنایی با آلیاژها

آشنایی با آلومینیوم و آلیاژهای آن دارای مزایای فراوانی است. با شناخت درست هر آلیاژ می‌توانید انتخاب مناسبی برای صنایع و مصارف خود داشته باشید. به‌طورکلی آلومینیوم آلیاژی به آلومینیومی گفته می‌شود که در ترکیب آن به‌جز آلومینیوم از عناصر دیگر نیز استفاده‌شده باشد. آلیاژهای آلومینیومی در ۸ گروه مختلف از ۱۰۰۰ تا ۸۰۰۰ تقسیم‌بندی می‌شوند. ساختار هریک از این آلیاژها عبارت‌اند از:

  • گروه ۱۰۰۰: آلومینیوم گروه ۱۰۰۰ یکی از خالص‌ترین آلیاژهای آلومینیومی محسوب می‌شود و در ترکیب آن از ۹۹ درصد آلومینیوم استفاده‌شده است.
  • گروه ۲۰۰۰: این آلیاژ از ترکیب آلومینیوم و مس تشکیل‌شده است. این آلیاژ برخلاف گروه ۱۰۰۰ از مقاومت خوردگی کمی برخوردار است اما قابلیت عملیات حرارتی را دارد.
  • گروه ۳۰۰۰: آلومینیوم، منگنز و منیزیم عناصر تشکیلی گروه ۳۰۰۰ هستند.
  • گروه ۴۰۰۰: عناصر اصلی این آلیاژ آلومینیوم و سیلیسیم است.
  • گروه ۵۰۰۰: آلومینیوم، منیزیم و منگنز عناصر گروه ۵۰۰۰ هستند. این آلیاژ قابلیت جوشکاری دارد و در برابر رطوبت و آب مقاوم است.
  • گروه ۶۰۰۰: ترکیبات اصلی این آلیاژ آلومینیوم، سیلیسیم و منیزیم است.
  • گروه ۷۰۰۰: آلومینیوم و روی عناصر اصلی این آلیاژ هستند. آلیاژ ۷۰۰۰ بسیار مستحکم می‌باشد.
  • گروه ۸۰۰۰: آلومینیوم، آهن و سیلیسیم عناصر این گروه می‌باشند. گروه ۸۰۰۰ غیرقابل استفاده در عملیات حرارتی است.

آلیاژهای آلومینیومی ریختگی

آلومینیوم و آلیاژهای آن | آلیاژهای ریختگی

در تقسیم‌بندی دیگر آلومینیوم و آلیاژهای آن به دو نوع ریختگی و کارشده تقسیم می‌شوند. آلیاژهای آلومینیومی ریختگی استحکام بسیار بالایی دارند؛ و دارای پرداخت و قالب‌گیری مناسب هستند. آلومینیوم‌های گروه ۲، ۳، ۵ و ۷ جزء آلیاژهای ریختگی محسوب می‌شوند. آلیاژهای کارپذیر قابلیت اکستروژن را دارند و دارای ویژگی‌هایی همچون رسانای الکتریکی و حرارتی، مقاومت بالا در برابر خوردگی و قابلیت بازیافت هستند. باید توجه داشت که آلیاژهای ریختگی نیز تمام ویژگی‌های آلیاژهای کارپذیر را دارند و برخی از گروه‌های آلیاژی هم ریختگی و هم کارپذیر می‌باشند.

مشخصات آلیاژ آلومینیومی نرم و خالص

آلومینیوم و آلیاژهای آن | آلومینیوم نرم و خالص

آلومینیوم نرم و خالص به آلومینیومی گفته می‌شود که فرم دهی آن راحت‌تر بوده و در تولید آن از درصد بیشتری آلومینیوم استفاده‌شده است. مشخصات آلیاژهای آلومینیومی نرم و خالص قابلیت شکل‌گیری آسان، قابلیت بازیافت دوباره و قیمت مناسب می‌باشد. جهت خرید انواع ورقه‌های آلومینیوم و آلیاژهای آن با واحد فروش فرتاک در تماس باشید.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا