تسمه آلومینیومیمقاطع آلومینیوممیلگرد آلومینیومینبشی آلومینیوم شش پرورق آلومینیومی

تولیدکننده مقاطع آلومینیومی | لیست قیمت انواع مقاطع آلومینیومی

تولیدکننده مقاطع آلومینیومی محصولات مختلفی را با اضلاع و وزن‌های مختلف به بازار عرضه می‌کند. برخی از مقاطع آلومینیومی که توسط تولیدکنندگان ایرانی و خارجی عرضه می‌شوند. میلگرد، شمش، ورقه و نبشی آلومینیومی است. هر یک از این مقاطع دارای کارایی خاصی بوده و خود از انواع و مدل‌های مختلف برخوردار است. این مقاطع عمومی بوده و در صنایع گوناگون به‌عنوان ماده اصلی و اولیه مورداستفاده قرار می‌گیرند. برای تولید این مقاطع از آلیاژهای آلومینیومی گوناگون استفاده می‌شود. باید نوع مقطع و آلیاژ آن را با توجه به نوع محصول تولیدی خود خریداری و تهیه کرد.

تولیدکننده مقاطع آلومینیومی

انواع میلگرد آلومینیومی ایرانی

یکی از مقاطع آلومینیومی که از کارایی بالایی برخوردار است، میلگرد است. انواع میلگرد آلومینیومی ایرانی را می‌توانید به‌سادگی و با کمترین هزینه از طریق تولیدکننده مقاطع آلومینیومی خریداری کنید.

میلگرد آلومینیومی رنگی نقره‌ای و یا خاکستری داشته و چگالی آن بسیار پایین است. ازاین‌رو بسیار سبک بوده و حمل‌ونقل مراحل نصب آن سریع و آسان صورت می‌گیرد. میلگرد آلومینیومی را می‌توان به دو نوع آلیاژی و غیر آلیاژی تقسیم کرد. میلگردهای آلومینیومی غیر آلیاژی از آلومینیوم خالص تولیدشده‌اند. مقاومت و استحکام این میلگرد متوسط می‌باشد. این میلگرد رسانایی بالایی در برابر حرارت و الکتریسیته داشته و تا حدی نیز در برابر خوردگی مقاوم است.

دومین نوع میلگرد آلومینیومی که به میلگرد آلیاژی شهرت دارد تنها از آلومینیوم خالص تولید نمی‌شود. این میله ترکیبی از آلومینیوم با عناصر و فلزات دیگر است. عناصری که با آلومینیوم خالص ترکیب‌شده از نوع کارپذیر بوده و به روش نورد گرم آن‌ها را تولید می‌کنند. این نوع میلگردها از استحکام و مقاومت بیشتری برخوردارند.

هر یک از میلگردهای آلیاژی دارای خاصیت متفاوت هستند. مثلاً میله گروه ۵۰۰۰ جوش‌پذیری بهتری دارد. میله‌های ۶۰۰۰ شکل‌پذیری و فرم پذیری بیشتری دارند و به‌راحتی خم می‌شوند. میلگردهای ۲۰۰۰ و ۷۰۰۰ نیز از بیشترین استحکام برخوردارند.

تولیدکننده مقاطع آلومینیومی | انواع میلگرد آلومینیومی

شمش آلومینیومی و مصارف آن

یکی دیگر از مقاطع آلومینیومی که استفاده فراوان در صنایع دارد، شمش آلومینیومی است. آشنایی با شمش آلومینیومی و مصارف آن کمک فراوانی به صاحبان صنایع می‌کند. شمش معمولاً به‌صورت خالص از آلومینیوم تولید می‌شود. این قطعه شکلی مستطیلی داشته و برای پردازش بیشتر در صنایع استفاده می‌شود.

شمش به روش ریخته‌گری تولید می‌شود و جزء قطعات نیمه‌تمام است؛ یعنی این قطعه با پردازش‌های مختلف تبدیل به محصولاتی همچون لوله و ورقه می‌شود. شمش دارای انواع مختلفی همچون شمش تی بار، شمش بیلت، شمش اسلب یا تختال و… می‌باشد.

موارد مصرف هریک از این شمش‌ها نیز متفاوت است. مثلاً شمش تی بار برای ساخت لوازم‌خانگی، کابل‌ها و لوازم برقی استفاده می‌شود. شمش بیلت بیشترین استفاده را در صنعت اکستروژن دارد. شمش اسلب یا تختال نیز برای ساخت انواع ورقه و کویل استفاده می‌شود. این نوع شمش دارای سایزهای مختلف است و می‌توان آن را در وزن‌های مختلف از طریق مراکز تولیدکننده مقاطع آلومینیومی خریداری کرد.

تولیدکننده مقاطع آلومینیومی | شمش آلومینیومی

مدل‌های مختلف ورق آلومینیومی

از دیگر مقاطع آلومینیومی که به شکل مستقیم از شمش آلومینیومی تولید می‌شود؛ ورق آلومینیومی است. ورقه‌های آلومینیومی که از شمش تولید می‌شوند می‌توانند بسیار نازک بوده که به‌صورت رول و فویل عرضه می‌شوند. یا می‌توانند ضخیم بوده و به‌صورت برگی و شیت شده تولید شوند.

ورقه‌های آلومینیومی تنها در رنگ نقره‌ای عرضه نمی‌شوند. می‌توان طیف گسترده‌ای از رنگ‌های مختلف برای این ورقه در نظر گرفت. همچنین این ورقه‌ها دارای مدل‌های ساده بوده که سطح آن‌ها کاملاً صاف است. یا می‌توان آن‌ها را در مدل‌های شطرنجی و ذوزنقه‌ای خریداری کرد. مدل‌های طرح دار ورقه به ورقه آجدار شهرت دارند. نمونه‌های دیگری از ورقه نیز در بازار موجود است.

مثلاً ورقه‌های کرکره‌ای که ضخیم بوده و بیشتر برای عایق‌کاری استفاده می‌شوند. مدل‌های پانچ شده نیز بسیار زیبا بوده و برای نمای ساختمان بیشتر استفاده می‌شوند. تمامی مدل‌ها و سایر مدل‌های مختلف ورق آلومینیومی از طریق مراکز تولیدکننده مقاطع آلومینیومی در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد و می‌توان برای مصارف خاص از آن‌ها استفاده کرد.

تولیدکننده مقاطع آلومینیومی | مدلهای مختلف ورق آلومینیومی

نبشی آلومینیومی چیست و چه کاربردی دارد؟

از دیگر مقاطع پرفروش آلومینیومی که می‌توان به آن اشاره کرد نبشی آلومینیومی است. بسیاری این سؤال را مطرح می‌کنند که نبشی آلومینیومی چیست و چه کاربردی دارد؟ نبشی آلومینیومی قطعه‌ای فلزی و سبک است که به‌صورت شاخه‌ای عرضه می‌شود. طول شاخه‌های این محصول می‌تواند ۳، ۶ و یا ۱۲ متر باشد. با توجه به سفارش مشتری می‌تواند این ابعاد قابل‌تغییر نیز باشد.

مراکز تولیدکننده مقاطع آلومینیومی نبشی‌ها را برای استفاده در صنایعی همچون کابینت سازی، یراق‌آلات، پارتیشن‌بندی و درزبندی روانه بازار می‌کنند. نبشی‌ها دارای چند مدل ناودانی، قوطی و میله‌ای هستند؛ که هر یک از این مدل‌ها برای صنعتی خاص استفاده می‌شود. درواقع نبشی متصل‌کننده دو قطعه به هم می‌باشد. نبشی‌ها نیز به شکل مستقیم از شمش آلومینیومی و به روش نورد گرم تولید می‌شوند.

تولیدکننده مقاطع آلومینیومی | نبشی آلومینیومی

تولیدکنندگان آلومینیوم در ایران

تولیدکنندگان آلومینیوم در ایران در شهرهای صنعتی و بزرگ فعالیت دارند مثلاً اراک یکی از مراکزی است که کارخانه‌های تولید آلومینیوم متعددی در آن وجود دارد. علاوه بر اینکه مقاطع آلومینیومی در ایران تولید می‌شوند؛ واردکنندگان نیز برندهای اروپایی و چینی را به بازار عرضه می‌کنند. البته خرید آلومینیوم ایرانی به‌صرفه‌تر بوده و کیفیت قابل قبولی نیز برخوردار است.

لازم به ذکر است که هر یک از مراکز تولیدکننده مقاطع آلومینیومی با توجه به نوع آلیاژی که برای قطعه به کار می‌گیرد؛ قیمت متفاوتی نیز بر روی محصول خود لحاظ می‌نماید.

تولیدکننده مقاطع آلومینیومی | تولیدکنندگان آلومینیوم ایرانی

لیست قیمت انواع مقاطع آلومینیومی

لیست قیمت انواع مقاطع آلومینیومی را می‌توانید از طریق تماس با نمایندگی‌ها و مراکز فروش و یا واردکنندگان استعلام بگیرید. قیمت مقاطع بستگی به عوامل مختلفی دارد. در این میان وزن محصول مهم‌ترین عامل تعیین‌کننده قیمت محسوب می‌شود. هر چه ابعاد و وزن مقطع آلومینیومی بیشتر باشد قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. همچنین برخی از آلیاژها کمیاب‌تر بوده و نحوه تولید آن‌ها نیز دشوارتر است. ازاین‌رو قیمت این آلیاژها نیز بیشتر می‌باشد. آلیاژ گروه ۷۰۰۰ از این دسته می‌باشد.

تولیدکننده مقاطع آلومینیومی | لیست قیمت مقاطع آلومینیومی

تولیدکننده مقاطع آلومینیومی

[box type=”success” align=”aligncenter” class=”” width=””]فرتاک یکی از بزرگ‌ترین مراکز عرضه و تولیدکننده مقاطع آلومینیومی است.[/box] می‌توان تجهیزات و ادوات گوناگون آلومینیومی را ازجمله پروفیل، نبشی، ورقه، میلگرد، لوله و… را از طریق واحد فروش این مجموعه سفارش داد. فرتاک محصولات را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به نقاط مختلف ایران ارسال کرده و کیفیت محصولات را نیز تضمین می‌نماید.

تولیدکننده مقاطع آلومینیومی

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا