آلومینیومآلومینیوم 6061

قیمت روز بیلت آلومینیوم ۶۰۶۱ | FARTAK

آلومینیوم یکی از فلزات پراستفاده در صنایع مختلف است. این فلز قابل‌تجزیه و بازیافت است و می‌توان مجدداً از آن استفاده کرد. آلومینیوم به شکل قطعات مختلفی تولید می‌شود. میلگرد، بیلت، ورقه، پروفیل و شمش برخی از اشکال آلومینیوم محسوب می‌شوند. بیلت آلومینیومی پس از شمش پراستفاده‌ترین نوع آلومینیوم در تولید قطعات صنایع مختلف است. در تولید بیلت‌های آلومینیومی از آلیاژهای مختلفی استفاده می‌شود. هر آلیاژ دارای خواص و کاربردهای خاصی می‌باشد. یکی از آلیاژهای پرکاربرد در تولید بیلت آلومینیومی؛ آلیاژ ۶۰۶۱ است. قیمت بیلت آلومینیوم ۶۰۶۱ نیز متفاوت از سایر آلیاژها است.

مشخصات بیلت آلومینیوم ۶۰۶۱

قیمت بیلت آلومینیوم 6061 | مشخصات بیلت 6061

بیلت به قطعات آلومینیومی مسطحی گفته می‌شود که از آن برای تولید قطعات دیگر همچون پروفیل آلومینیومی استفاده می‌شود. بیلت‌های آلومینیومی دارای انواع مختلفی مانند بیلت استاندارد، بیلت DC و بیلت تبدیلی یا ذوب مجدد هستند. بیلت‌های استاندارد دارای بیشترین مقاومت و کیفیت هستند چراکه در تولید آن‌ها از آلومینیوم‌های باکیفیت و مرغوب استفاده‌شده است. بیلت DC ازلحاظ کیفی در درجه دوم قرار می‌گیرد. این بیلت از اضافه سرشاخه‌های سایر ورقه‌های آلومینیومی تولیدشده است. بیلت تبدیلی یا ذوب مجدد دارای کمترین استحکام و کیفیت می‌باشد. این نوع بیلت از بازیافت دوباره ظروف و سایر قطعات آلومینیومی ساخته‌شده است. روش تولید بیلت‌ها نیز متفاوت است. می‌توان بیلت‌ها را به دو روش اکستروژن یا ریخته‌گری و روش نورد گرم شمش تولید کرد. معمولاً روش اکستروژن معمول‌تر است.

عناصر اصلی آلیاژ ۶۰۰۰ آلومینیوم، منیزیم و سیلیسیم است. مقاومت در برابر ضربه و خوردگی، قابلیت جوشکاری خوب، قابلیت ماشین‌کاری و چقرمگی از مشخصات بیلت آلومینیوم ۶۰۶۱ است. از این بیلت در تولید قطعات هواپیما، ساخت قطعات اتومبیل، ساخت مخازن، تولید وسایل رسانای الکتریکی، ساخت کشتی‌ها و… استفاده می‌شود.

لیست قیمت بیلت آلومینیوم ۶۰۶۱

لیست قیمت بیلت آلومینیوم 6061

خرید بیلت آلومینیوم ۶۰۶۱ بسیار مقرون‌به‌صرفه است. با استفاده از این بیلت می‌توان قطعات مستحکمی را تولید کرد که در برابر زنگ‌زدگی و جوشکاری مقاوم هستند. قیمت بیلت آلومینیوم ۶۰۶۱ با توجه به وزن و ابعاد بیلت متفاوت است. بهترین روش جهت اطلاع از لیست قیمت بیلت آلومینیوم ۶۰۶۱ مراجعه به سایت فروش آنلاین آلومینیوم است.

شرکت تولید بیلت آلومینیوم ۶۰۶۱

شرکت تولید بیلت آلومینیوم 6061

شرکت‌های متعددی در تهران، اراک، اصفهان مشهد و شیراز درزمینهٔ تولید بیلت آلومینیوم ۶۰۶۱ فعالیت می‌کنند. میزان کیفیت و قیمت بیلت برندهای مختلف، متفاوت است. شرکت تولید بیلت آلومینیوم ۶۰۶۱ فرتاک یکی از مراکزی است که انواع بیلت‌ها را در وزن‌ها و ابعاد متفاوت و با کمترین قیمت به فروش می‌رساند. برای دیدن لیست قیمت بیلت آلومینیوم ۶۰۶۱ و سایر مشخصات آن می‌توانید به سایت فرتاک مراجعه نمایید.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا