آلومینیومآلیاژ ریختگیآلیاژ آلومینیوممقاطع آلومینیوممقاطع آلیاژی

فروش آلیاژهای قالب‌گیری ماسه‌ای | لیست قیمت آلیاژها

آلومینیوم یکی از فلزاتی است که به‌صورت گسترده‌ای در پوسته زمین وجود دارد. این فلز از معادن استخراج‌شده و پس از استخراج در صنایع مختلف مورداستفاده قرار می‌گیرد. برای تولید قطعات آلومینیومی از روش‌های مختلفی استفاده می‌شود. یکی از این روش‌ها ریختگی در قالب‌های مختلف است. قالب‌هایی که برای تولید مقاطع آلومینیومی مورداستفاده قرار می‌گیرند؛ متعدد هستند. قالب ماسه‌ای و قالب سرامیکی برخی از انواع این قالب‌ها محسوب می‌شوند. هر یک از آلیاژهای آلومینیومی با قالبی مخصوص تولیدشده و از خصوصیات ویژه‌ای برخوردار است. فروش آلیاژهای قالب‌گیری ماسه‌ای توسط مراکز مختلفی به‌صورت عمده و جزئی انجام می‌گیرد.

تفاوت ریخته‌گری ماسه‌ای و ریخته‌گری موم فدا شونده

فروش آلیاژهای قالب‌گیری ماسه‌ای | تفاوت ریختگی دقیق و ماسه ای

همان‌طور که گفته شد روش‌های ریختگری متفاوت است. دو روش متداول روش ریخته‌گری دقیق و ریخته‌گری ماسه‌ای است. ریخته‌گری دقیق با نام ریخته‌گری موم فدا شونده نیز شناخته‌شده است. قالب ریخته‌گری دقیق از آلومینیوم ساخته‌شده است و موم به قالب سرامیکی تزریق می‌شود. در مرحله بعد فلزمذاب داخل قالب ریخته شده و پس از سرد شدن مورداستفاده قرار می‌گیرد.

در ریخته‌گری ماسه‌ای از ماسه برای قالب‌گیری استفاده می‌شود. قالب‌های ماسه‌ای انعطاف‌پذیر هستند و با قرارگیری مواد مذاب فلزی دچار شکستگی نمی‌شوند. بنا بر آنچه گفته شد تفاوت ریخته‌گری ماسه‌ای و ریخته‌گری موم فدا شونده در روش تولید و جنس قالب می‌باشد.

هزینه تولید در ریخته‌گری ماسه‌ای کمتر از ریختگری دقیق است. این روش جهت تولید مقاطع آلومینیومی بزرگ مورداستفاده قرار می‌گیرد. به‌طورکلی از ریختگی ماسه‌ای جهت تولید قطعات بزرگ و ساده و در ریخته‌گری دقیق جهت تولید قطعات پیچیده و با وزن سبک استفاده می‌شود.

فروش آلیاژهای قالب‌گیری ماسه‌ای به‌صورت مستقیم از طریق کارگاه‌های تولیدی و سایر مراکز فروش آلومینیوم انجام می‌گیرد.

لیست قیمت آلیاژهای قالب‌گیری ماسه‌ای

فروش آلیاژهای قالب‌گیری ماسه‌ای | لیست قیمت آلیاژ آلومینیوم

آلیاژهای قالب‌گیری ماسه‌ای معمولاً به صافی آلیاژهای قالب‌گیری دقیق نیستند به همین دلیل از قیمت مناسب‌تری برخوردارند. عوامل دیگری نیز بر میزان قیمت آلیاژهای آلومینیومی مؤثر است. برخی از این عوامل عبارت‌اند از:

  • نوع عنصر و آلیاژ به‌کاررفته در آلومینیوم
  • ابعاد و اندازه قطعه آلومینیومی
  • وزن مقاطع آلومینیومی

جهت اطلاع دقیق از لیست قیمت آلیاژهای قالب‌گیری ماسه‌ای می‌توانید با مراکز و نمایندگی‌های فروش آلیاژهای قالب‌گیری ماسه‌ای تماس برقرار کرد.

فروش آلیاژهای قالب‌گیری ماسه‌ای

فروش آلیاژهای قالب‌گیری ماسه‌ای

فروش آلیاژهای قالب‌گیری ماسه‌ای توسط مراکز مختلفی انجام می‌گیرد. این قطعات به روش حضوری و اینترنتی توسط مراکز فروش آلومینیوم عرضه می‌شوند. مجموعه تولید و بازرگانی فرتاک یکی از مراکز عرضه‌کننده انواع مقاطع آلیاژی آلومینیومی است. فرتاک مقاطع آلومینیومی را در ابعاد و ضخامت مختلف و به‌صورت عمده و جزئی عرضه می‌کند. خرید از این مجموعه باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها خواهد شد. چراکه فرتاک اشکال آلومینیومی را به‌صورت مستقیم عرضه می‌نماید.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا