برنج

شرکت فروش فلز آلیاژی برنج کیلویی با قیمت عمده تناژ

فروش فلز برنج کیلویی در شکل‌های متنوعی صورت می‌گیرد. درواقع برنج یکی از فلزات آلیاژی است که در اشکال و قطعات گوناگونی همچون ورقه، میلگرد، شمش و… تولید می‌گردد. منظور از فلز آلیاژی این است که برای تولید قطعات مختلف تنها از یک عنصر و فلز استفاده نمی‌شود؛ بلکه این قطعات از ترکیب چندین آلیاژ مختلف تولید می‌شوند. برنج نیز از دو عنصر اصلی تشکیل می‌شود. این فلز از دیرزمانی کشف‌شده و در زندگی روزمره و صنایع متعدد کاربرد دارد.

فروش فلز برنج کیلویی

آلیاژهای به‌کاررفته در برنج

آلیاژهای به‌کاررفته در برنج مس و روی هستند. برحسب درصد مس و روی می‌توان چندین نوع برنج ساخت. فلزات آلیاژی به علت دارا بودن چندین عنصر متفاوت از خواص و ویژگی‌های بهتری برخوردار هستند. برنج نیز از این قاعده مستثنا نیست. ترکیب دو ماده اصلی مس و روی سبب شده خاصیت چکش‌خواری برنج بیشتر شود. فلز برنج از طیف وسیع رنگی برخوردار است. به‌گونه‌ای که این فلز دارای رنگ‌های مختلف قرمز، قرمز متمایل به طلایی، طلایی و طلایی متمایل به سبز هستند.

امروزه برخی از افراد سودجو اقدام به فروش برنج تقلبی می‌کنند. ازاین‌رو بهتر است برنج را به شکل دقیق شناخته تا انتخاب مطمئنی داشته باشید. یکی از روش‌های تشخیص این فلز سنجش میزان سختی برنج است. برنج نسبت به فلزاتی همچون مس از استحکام بسیار بیشتری برخوردار است. با زدن چند ضربه بر سطح فلز می‌توان میزان سختی آن را شناسایی کرد. معمولاً صدای تولیدشده از برنج صدای بلندی است؛ بنابراین با ضربه زدن به برنج و تشخیص صدای آن می‌توان برنج را تشخیص داد. همچنین رنگ برنج خیلی قرمز نبوده و متمایل به طلایی است. اگر از طریق مراکز معتبر فروش فلز برنج کیلویی این محصول را خریداری کرد؛ می‌توان از کیفیت محصول مطمئن شد.

فروش فلز برنج کیلویی | دسته بندی آلیاژهای برنج

دسته‌بندی‌های اصلی آلیاژ برنج

دسته‌بندی‌های اصلی آلیاژ برنج را می‌توان در سه رده جای داد؛ که به ترتیب عبارت‌اند از:

  • برنج کم روی از ۵ تا ۱۵ درصد روی: این نوع برنج از چکش‌خواری بالایی برخوردار بوده اما ماشینکاری آن پایین است. شکل‌پذیری خوب و مقاومت بالا نیز از دیگر مشخصات این نوع برنج است. برنج طلاکاری، برنج صنعتی و برنج قرمز از زیرمجموعه‌های این نوع برنج محسوب می‌شوند.
  • برنج با درصد روی متوسط از ۲۰ تا ۳۶ درصد روی: این نوع برنج استحکام بالاتری نسبت به نمونه قبلی دارد اما مقاومت آن در برابر خوردگی کمتر است. برنج فشنگ و برنج معمولی از زیرمجموعه‌های این نوع برنج محسوب می‌شوند.
  • برنج با درصد روی بالا از ۳۶ تا ۴۰ درصد روی: این نوع برنج از قیمت کمتری برخوردار است و قابلیت شکل‌پذیری آن نیز پایین است. برنج موتز و برنج دریایی از زیرمجموعه‌های این نوع محصول محسوب می‌شوند.

می‌توان از طریق مراکز فروش فلز برنج کیلویی تمامی انواع ذکرشده برنج را خریداری کرد.

فروش فلز برنج کیلویی | آلیاژهای برنج

کاربرد فلز برنج در صنایع

کاربرد فلز برنج در صنایع بسیار متنوع است. از مهم‌ترین مصارف و کارایی این آلیاژ می‌توان موارد زیر را در نظر گرفت:

  • استفاده در تولید و ساخت انواع بدلیجات و زیورآلات: به علت دارای بودن قیمت مناسب، قابلیت چکش‌خواری و دارا بودن رنگ طلایی و زیبا از برنج برای ساخت انواع زیورآلات استفاده می‌شود.
  • ساخت انواع دستگیره، قفل و مغزی: به علت زیبایی و همچنین خاصیت ضد اصطکاک برنج از این محصول برای تولید و ساخت انواع مغزی و دستگیره درب و پنجره استفاده می‌شود.
  • ساخت لوازم دکوری و تزئینی: فلز برنج به علت دارا بودن رنگ درخشان و زیبا برای تولید انواع لوازم تزئینی همچون مجسمه، جاشمعی، تابلو، لوستر و… استفاده می‌شود.
  • ساخت انواع ظروف برنجی: از برنج به علت دارا بودن خاصیت ضد میکروب‌کشی برای ساخت انواع ظروف همچون سماور، کتری، قوری، کارد و چنگال استفاده می‌شود.

مراکز فروش فلز برنج کیلویی این محصول را به شکل عمده و جزئی برای مصارف ذکرشده در اختیار مشتریان قرار می‌دهند.

فروش فلز برنج کیلویی | کاربرد فلز برنج

تفاوت فلزات برنج و برنز

بسیاری از افراد به‌اشتباه برنج و برنز را به‌جای هم به کار می‌برند؛ اما باید دقت کرد که این دو آلیاژ دارای تفاوت‌هایی نیز هستند. درست است که عناصر اصلی برنج و برنز هر دو مس و روی می‌باشد اما تفاوت فلزات برنج و برنز در این است که برنز مقداری عناصر بیشتری دارد. قلع، آلومینیوم، منگنز، فسفر و… از ترکیبات جزئی برنز هستند.

فروش فلز برنج کیلویی | تفاوت برنج و برنز

مرکز تولید و فروش فلز برنج کیلویی

[box type=”success” align=”aligncenter” class=”” width=””]مجموعه فرتاک یکی از تولیدکنندگان و مرکز تولید و فروش فلز برنج کیلویی است.[/box] این مجموعه برنج را با مناسب‌ترین قیمت و به روش‌های حضوری و اینترنتی عرضه می‌کند. برنج فرتاک از نمونه مرغوب بوده و از استانداردهای لازم نیز برخوردار است.

فروش فلز برنج کیلویی | مرکز تولید و فروش برنج

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا