میلگرد برنج

لیست قیمت روز میلگرد برنجی شاخه‌ای + مشخصات فلز برنج (BRASS)

قیمت روز میلگرد برنجی شاخه‌ای را می‌توانید از طریق مراکز تولیدکننده و نمایندگی‌های فروش استعلام بگیرید. میلگرد قطعه‌ای فلزی است که در صنایع مختلف مورداستفاده قرار می‌گیرد. برای تولید میلگردها از فلزات مختلفی همچون آهن، آلومینیوم و برنج استفاده می‌شود. هر یک از این میلگردها از کارایی متفاوتی برخوردار است. میلگرد برنجی دارای رنگی زرد یا قرمز بوده و از ترکیب مس و روی تولید می‌شود. این میلگرد از کیفیت خوبی برخوردار است. میلگردهای برنجی را می‌توان به شکل جزئی و عمده خریداری کرده و در صنایع مورداستفاده قرار داد.

قیمت روز میلگرد برنجی شاخه‌ای

مهم‌ترین مشخصات میلگرد برنجی

میلگرد برنجی دارای ویژگی‌هایی است که آن را از سایر میلگردهای فلزی بازار متمایز می‌کند. از مهم‌ترین مشخصات میلگرد برنجی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارا بودن اصطکاک پایین: میلگرد برنجی از اصطکاک پایینی برخوردار است. ازاین‌رو می‌توان این میلگرد را برای تولید محصولاتی همچون مغزی قفل در استفاده کرد.
 • دارا بودن رنگ شفاف: میلگردهای برنجی بسیار صاف بوده و از رنگ پایداری برخوردارند. این نوع میلگرد خیلی دیر دچار لک و کدر شدن می‌شود.
 • خاصیت میکروب‌کشی: برنج یکی از فلزاتی است که از خاصیت میکروب‌کشی برخوردار است. ازاین‌رو میلگردهای برنجی برای تولید ظرف و ظروف و دستگیره درب نیز مورداستفاده قرار می‌گیرند.
 • قابلیت چکش‌خواری: میلگردهای برنجی از قابلیت چکش‌خواری مناسبی برخوردارند. چراکه مس و روی جزء فلزات مرغوب و چکش‌خوار محسوب می‌شوند.

میلگرد برنجی ازجمله محصولاتی است که به شکل شاخه‌ای عرضه می‌شود. عنصر اصلی و پایه این فلز مس است که مقدار آن ۵ تا ۴۰ درصد قابل‌تغییر است. با توجه به درصد مس و روی موجود در این فلز هر یک از میلگردها از خواص و ویژگی‌های خاصی برخوردار است. قیمت روز میلگرد برنجی شاخه‌ای نیز با توجه به درصد مس و روی آن متفاوت خواهد بود.

قیمت روز میلگرد برنجی شاخه‌ای | مشخصات میلگرد برنجی

قیمت روز میلگرد برنجی شاخه‌ای

قیمت روز میلگرد برنجی شاخه‌ای توسط مراکز تولیدکننده تعیین و اعلام می‌شود. تمامی میلگردهای برنجی از قیمت یکسانی برخوردار نیستند. قیمت این محول با توجه به عوامل مختلفی قابل‌تغییر خواهد بود. از مهم‌ترین عوامل مؤثر بر میزان قیمت روز میلگرد برنجی شاخه‌ای می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نوع عناصر اولیه و درصد روی و مس موجود در میلگرد

 • وزن و طول میلگرد برنجی

 • تعداد سفارش میلگرد

 • روش خرید میلگرد

معمولاً در خریدهای عمده و مستقیم هزینه تمام‌شده محصول کاهش می‌یابد؛ بنابراین بهتر است برای خرید میلگرد به شکل مستقیم به مراکز تولیدکننده مراجعه نمایید. خرید از تولیدکنندگان این مزیت را داشته که افراد واسطه حذف‌شده و درنتیجه میلگرد با قیمت مناسب‌تری خریداری می‌شود.

قیمت روز میلگرد برنجی شاخه‌ای

نکات مهم در خرید میلگرد برنجی

هنگام خرید میلگرد مانند هر محصول دیگری باید نکاتی را در نظر گرفت. از نکات مهم در خرید میلگرد برنجی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • درصد عناصر تشکیل‌دهنده: میلگرد برنجی باید از درصد استاندارد روی و مس برخوردار باشد. در غیر این صورت میلگرد باکیفیت پایین تولیدشده و از میزان استحکام آن کاسته می‌شود.
 • نوع مواد اولیه مرغوب: امروزه در هر صنعتی تقلب صورت می‌گیرد. گاهی برخی از افراد سودجو میلگردهای برنجی را با مواد اولیه غیراستاندارد تولید کرده و حتی ممکن است میلگرد را با ضایعات فلز تولید کنند. ازاین‌رو بهتر است میلگرد را از تولیدکننده معتبر خریداری نمایید.
 • دارا بودن قیمت متناسب: کم یا زیاد بودن قیمت میلگرد نشان‌دهنده وجود اشکال یا گران‌فروشی خواهد بود. باید قیمت میلگرد متناسب با قیمت روز میلگرد برنجی شاخه‌ای باشد.

قیمت روز میلگرد برنجی شاخه‌ای | نکات مهم در خرید میلگرد

مهم‌ترین کاربرد میلگرد برنجی شاخه‌ای

میلگرد برنجی دارای مصارف گوناگونی است. از مهم‌ترین کاربرد میلگرد برنجی شاخه‌ای می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تولید وسایل تزئینی منازل: برنج به علت زیبایی ظاهری و رنگ شفافی که دارد برای تولید لوازم تزئینی مورداستفاده قرار می‌گیرد. مجسمه، جاشمعی، گلدان، سماور و… برخی از این محصولات تزئینی محسوب می‌شوند.
 • معماری و دکوراسیون داخلی منازل: برای زیباتر شدن دکوراسیون داخلی از برنج استفاده می‌کنند. این فلز در میان معماران بسیار محبوب بوده و می‌توان برای گچ‌بری و سرستون‌ها از آن استفاده کرد.
 • مصارف برق و لوله‌کشی: برای تولید کلید و پریز برق و لوله‌کشی ساختمان نیز می‌توان از میلگرد برنجی استفاده کرد.
 • تولید برخی از قطعات خودرو: در تولید برخی از قطعات خودرو که باید میزان اصطکاک کم باشد از میلگرد برنجی استفاده می‌شود. مثلاً چرخ‌دنده یکی از قطعاتی است که استفاده از برنج در آن ضروری است.
 • تولید انواع ابزارهای موسیقی: برای ساخت بیشتر آلات موسیقی از برنج استفاده می‌شود. مثلاً شیپور، گیتار، ویولن، توبا، ترومبون و… دارای قطعات برنجی هستند. قیمت روز میلگرد برنجی شاخه‌ای با توجه به نوع صنعت مورداستفاده متفاوت خواهد بود.

قیمت روز میلگرد برنجی شاخه‌ای | کاربرد میلگرد برنجی

تولیدکننده گرد برنجی مرغوب

تولیدکننده گرد برنجی مرغوب این محصول را با درصدهای مختلف مس و روی در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. [box type=”success” align=”aligncenter” class=”” width=””]مجموعه تولیدی فرتاک ازجمله مراکزی است که برای ساخت میلگرد برنجی از درصد استاندارد مس و روی استفاده می‌کند.[/box] همین امر سبب شده که میلگرد برنجی شاخه‌ای فرتاک از بهترین نمونه‌های بازار باشد. فرتاک علاوه بر میلگرد برنجی درزمینهٔ تولید و پخش انواع مقاطع فلزی نیز فعالیت دارد. خرید از این مجموعه به روش غیرحضوری و با کمترین قیمت نیز فراهم‌شده است.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا