میلگرد برنج

تولید + عرضه انواع میلگرد برنجی شش پر مخصوص آلیاژی

میلگرد برنجی شش پر یکی از اشکال بسیار زیبا مقاطع برنجی است که معمولاً در رنگ طلایی و یا متمایل به قرمز به مشتریان عرضه می‌شود. این مقطع برنجی زیبا از ترکیب عناصر مس و روی و مقادیر کمی از عناصر دیگر تشکیل‌شده است. میلگردهای شش پر برخلاف میلگردهای ساده سطحی صاف نداشته و حالتی گوشه‌دار دارند. این میلگردها کاربردهایی متفاوت از میلگردهای ساده داشته و معمولاً از استحکام بالاتری نیز برخوردارند. روش تولید میلگردهای شش پر نیز اندکی متفاوت از میلگردهای ساده است که در ادامه به آن اشاره خواهد شد.

میلگرد برنجی شش پر

روش‌های شکل‌دهی میلگرد برنجی شش پر

روش‌های شکل‌دهی میلگرد برنجی شش پر می‌تواند متنوع باشد. با توجه به مجموعه تولیدی و برند تولیدکننده از روش‌های مختلفی برای تولید میلگردهای برنجی نیز بهره می‌گیرند. مثلاً کارخانه‌های بزرگ از روش‌های سریع‌تر استفاده کرده که این روش‌ها هزینه بیشتری نیز در بر دارند. در مقابل کارخانه‌ها و کارگاه‌های کوچک از روش‌های کم‌هزینه‌تر استفاده می‌کنند.

در حالت کلی برای تولید میلگرد برنجی از دو روش ریخته‌گری و نورد استفاده می‌شود. روش ریخته‌گری برای برنج‌های آلیاژی استفاده می‌شود؛ یعنی در این روش فقط عناصر مس و روی ذوب نمی‌شود بلکه مقادیر کمی نیز از عنصرهای دیگر استفاده می‌شود. روش ریخته‌گری خود دارای انواع مختلفی است که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به ریخته‌گری تحت‌فشار، ریخته‌گری مداوم و ریخته‌گری نیمه مداوم در نظر گرفت.

روش دیگر روش نورد کردن است که برای آلیاژهای کارپذیر استفاده می‌شود. نورد کردن هم با کار سرد و هم با کار گرم انجام می‌شود که هر یک دارای مزایایی هستند.

معمولاً میلگرد برنجی شش پر به روش نورد کردن انجام می‌شود. چراکه در این روش پردازش‌های بیشتری انجام می‌گیرد و درنتیجه برای شکل‌دهی بهتر و گوشه‌دار کردن آن مناسب‌تر می‌باشد.

میلگرد برنجی شش پر | روش شکل دهی میلگرد برنجی

انواع برنج مخصوص آلیاژی

همان‌طور که بیان شد برنج از دو عنصر اصلی و مهم مس و روی تولید می‌شود. هراندازه مقدار مس برنج بیشتر باشد رنگ آن به قرمزی میزند. در مقابل اگر از روی بیشتر استفاده شود رنگ آن طلایی و زرد خواهد بود.

برنج مخصوص به برنجی گفته می‌شود که علاوه بر مس و روی از مقداری عناصر دیگر نیز در آن استفاده‌شده باشد تا خواص مکانیکی و فیزیکی برنج تقویت شود‌.

برای تولید میلگرد برنجی شش پر معمولاً از برنج مخصوص استفاده می‌شود. انواع برنج مخصوص آلیاژی را می‌توان با توجه به درصد مواد اولیه تقسیم‌بندی کرد‌.

مثلاً یکی از برنج‌های مخصوص برنج آلفا است که خود به دو نوع آلفا زرد و آلفا قرمز تقسیم می‌شود. برنج آلفا به نام برنج تجاری نیز شناخته‌شده است.

از دیگر برنج‌های مخصوص می‌توان به برنج بتا، برنج دریایی، برنج فشنگ و… اشاره کرد که هر یک از کارایی متفاوتی برخوردار است‌.

میلگرد برنجی شش پر | انواع برنج مخصوص

ویژگی‌های مهم شش پر برنجی مرغوب

شناخت ویژگی‌های مهم شش پر برنجی مرغوب موجب می‌شود که میلگردهای مرغوب را از نمونه‌های بی‌کیفیت تشخیص داده و محصولی مطمئن و مناسب را خریداری کرد.

میلگرد برنجی شش پر دارای ویژگی‌ها و مزایای زیر می‌باشد:

این محصول بسیار مقاوم در برابر سایش و اصطکاک است؛ یعنی با استفاده مداوم زوایا و سطح آن صاف نشده و درنتیجه خاصیت خود را نیز از دست نمی‌دهد.

مزیت دیگر شش پر برنجی مقاومت آن در برابر اکسایش است‌؛ یعنی این میلگردها در برابر لکه و کدر شدن بسیار مقاوم هستند و دچار تغییر رنگ نمی‌شوند.

یکی دیگر از ویژگی‌های برنج شکل‌پذیری مناسب آن است. این فلز آلیاژی قابلیت پردازش‌های مختلف را داشته و می‌توان حتی آن را در اشکال پیچیده نیز تولید کرد‌.

از دیگر خواص مهم این میلگردها دارا بودن خاصیت آکوستیکی است و می‌توان از آن برای تولید سازهای گوناگون استفاده کرد‌.

میلگرد برنجی شش پر | ویژگی مهم شش پر

کاربردهای اصلی و مهم میلگرد و شش پر برنجی

میلگرد شش پر برنجی دارای کارایی‌های گسترده و ویژه‌ای است. از کاربردهای اصلی و مهم میلگرد و شش پر برنجی می‌توان به صنایع زیر اشاره کرد:

  • صنعت درب و پنجره سازی جهت تولید انواع دستگیره و قفل و مغزی درب‌ها و پنجره‌ها
  • صنعت گرمایشی و سرمایشی و تولید برخی از مبدل‌های حرارتی و رادیاتورها
  • صنایع الکتریکی و ساخت انواع پریزها و کلیدهای برق
  • صنعت روشنایی و تولید انواع چراغ‌های تزیینی، لوستر و چراغ دیواری
  • صنعت موسیقی و تولید برخی از قطعات سازهای گوناگون
  • صنعت خودروسازی و تولید قطعات رادیاتورها و چرخ‌دنده‌ها
  • صنعت لوازم‌خانگی و ساخت ظروف آشپزخانه و قطعات لوازم برقی خانگی.

میلگرد برنجی شش پر | کاربرد شش پر برنجی

تهیه میلگرد برنجی شش پر با مناسب‌ترین قیمت

جهت تهیه میلگرد برنجی شش پر با مناسب‌ترین قیمت با مجموعه تولیدی و بازرگانی فرتاک در ارتباط باشید. این مجموعه شش‌پرها را با درصدهای مختلف مواد اولیه عرضه می‌نماید و تمامی محصولات از استحکام بسیار بالایی برخوردارند. [box type=”success” align=”aligncenter” class=”” width=””]می‌توان میلگردها و شش‌پرهای برنجی را با طیف رنگی و قیمتی متفاوتی خریداری کرد و محصولات عمده و جزئی خود را در مکان موردنظر تحویل گرفت.[/box]

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا