میلگرد برنج

فروش میلگرد برنجی صنعتی در انواع Size و قطر (۱۶۰-۳ میل) | موارد استفاده گرد برنجی

میلگرد برنجی صنعتی به مقاطع طلایی‌رنگی اطلاق می‌شود که از فلز آلیاژی برنج تولید می‌شود. منظور از فلز آلیاژی این است که تنها از یک فلز استخراج‌شده تولید نشده است، بلکه حاصل ترکیب دو عنصر اصلی مس و روی هستند. علاوه بر مس و روی ممکن است مقادیر و عناصر دیگری نیز جهت افزایش استحکام میلگرد به آن اضافه شود و درنهایت محصولی مستحکم و بادوام تولید می‌شود. میلگردهای برنجی با تنوع بسیار بالایی ازنظر سایز و قطر در بازار عرضه می‌شوند که در صنایع بزرگ، متوسط و کوچک مورداستفاده قرار می‌گیرند.

میلگرد برنجی صنعتی

سایزهای میلگرد برنجی در بازار

سایزهای میلگرد برنجی در بازار بسیار متنوع است. این قطعه برنجی در ابعاد گوناگون برای ساخت محصولات متنوع تولید می‌شوند. معمولاً طول تمامی شاخه‌های میلگرد سه متری است. تنها تفاوت میلگردها ازنظر اندازه در قطر و وزن آن می‌‌باشد. مسلماً هراندازه قطر میلگرد بیشتر باشد وزن آن نیز افزایش‌یافته و درنتیجه میلگرد از قیمت بالاتری برخوردار خواهد بود.

در حالت کلی تولیدکنندگان میلگردها را از قطر ۳ تا ۱۶۰ میلی‌متر تولید می‌کنند. بااین‌حال برخی از اندازه‌های میلگرد به خاطر دارا بودن کارایی بیشتر از فروش بیشتری نیز برخوردارند. مثلاً میلگردهای ۱۸، ۲۰، ۲۲ و ۲۵ میلی‌متر دارای بیشترین فروش هستند.

امکان سفارش میلگرد در ابعاد و قطر دلخواه نیز فراهم است. برای سفارش میلگرد در اندازه مناسب و دلخواه باید خرید و سفارش را به شکل کاملاً مستقیم از تولیدی ثبت کرد. تولیدکنندگان میلگرد برنجی صنعتی را با هراندازه‌ای در اختیار مشتریان قرار می‌دهند.

میلگرد برنجی صنعتی | سایزهای میلگرد برنجی

تفاوت فلز برنج و برنز

تفاوت فلز برنج و برنز در مواد اولیه آن و درصد عناصر تشکیل‌دهنده برنج و برنز است. برخی از افراد به‌اشتباه برنج و برنز را به‌جای هم به کار می‌گیرند. اگرچه برنج و برنز دارای برخی مواد اولیه مشترک هستند اما قابلیت‌ها و عناصر اصلی این دو باهم متفاوت است.

هنگامی‌که روی را به مس اضافه کنیم برنج تولید می‌شود. در مقابل برنز از تولید مس و قلع و یا مس و منگنز تولید می‌شود. معمولاً رنگ این فلز آلیاژی به قرمزی میزند و متفاوت از رنگ طلایی مایل به قهوه‌ای برنج است.

برنج خود برحسب کارایی و مقادیر مس و روی به انواع متفاوتی همچون برنج آلفا، برنج بتا، برنج سفید، برنج چکش‌خوار، برنج فشنگ، برنج دریایی و… تقسیم‌بندی می‌شود.

میلگرد برنجی صنعتی نیز از تمامی انواع برنج ذکرشده تولید می‌شود و در صنایع بزرگ و متعدد مورداستفاده قرار می‌گیرد.

میلگرد برنجی صنعتی | تفاوت برنج و برنز

مزایا و معایب انواع برنج

آشنایی با مزایا و معایب انواع برنج موجب می‌شود که از برنج مخصوص در صنایع مختص به خود استفاده کرد. برنج برحسب نوع آن می‌تواند از مزایای مختلفی برخوردار باشد.

برنج از قابلیت پردازش به روش‌های گوناگون برخوردار است. بااین‌حال برنج‌هایی که درصد مس آن کمتر از ۵۵ درصد باشد از قابلیت پردازش کمتری برخوردار است.

یکی دیگر از مزایای برنج قابلیت چکش‌خواری آن است. برنج‌های آلفا که ۶۲ درصد مس دارند از چکش‌خواری بیشتری برخوردارند. این نوع برنج قابلیت کار سرد را دارد. در مقابل برنج بتا که مس کمتری دارد را باید با کار گرم پردازش کرد. بااین‌حال تمامی برنج‌ها منعطف بوده و قابل شکل‌دهی هستند. از دیگر خواص و مزایای برنج می‌توان به خاصیت ضد میکروب بودن آن، ضد اصطکاک بودن و استحکام خوب اشاره کرد.

فلز آلیاژی برنج مانند تمامی فلزات نیز دارای معایبی است. مشکل این فلز خوردگی آن می‌باشد. البته با پیشرفت تکنولوژی می‌توان با روش‌های گوناگون مقاومت برنج را در برابر خوردگی افزایش داد. فرآیند پرایمر و استفاده از رنگ آتش و گچ موجب افزایش مقاومت برنج در برابر خوردگی می‌شود.

میلگرد برنجی صنعتی دارای تمامی این مزایا است و می‌توان مقاومت کم آن را نیز با روش‌های مختلف افزایش داد و در صنایع استفاده کرد.

میلگرد برنجی صنعتی | مزایا و معایب برنج

موارد استفاده برنج کدام است؟

موارد استفاده برنج کدام است؟ برنج دارای کاربردهای مختلفی است. برخی از انواع قطعات تولیدی از برنج عبارت‌اند از:

  • ساخت انواع آرمیچرهای آبی
  • ساخت لوازم دکوراسیون و لوازم‌خانگی
  • تولید قطعات ساز
  • ساخت لوازم روشنایی و لوستر
  • ساخت شیرآلات
  • تولید و ساخت دستگیره و مغزی درب و پنجره
  • ساخت رادیاتورهای خودرو
  • صنعت دفاعی و تولید برخی از تجهیزات نظامی و فشنگ
  • صنعت هواپیماسازی و ساخت برخی از قطعات داخلی هواپیما

میلگرد برنجی صنعتی را می‌توان به شکل عمده خریداری کرده و در تمامی صنایع ذکرشده مورداستفاده قرار داد.

میلگرد برنجی صنعتی | موارد استفاده برنج

تولیدکننده میلگرد برنجی صنعتی

[box type=”success” align=”aligncenter” class=”” width=””]فرتاک یکی از مراکز تولیدکننده میلگرد برنجی صنعتی است.[/box] این مجموعه میلگردهای برنجی را با تنوع بالا سایز و با درصدهای متفاوت مس و روی به مشتریان عرضه می‌کند. میلگردهای برنجی این مجموعه بسیار مستحکم بوده و در برابر خوردگی نیز مقاوم هستند. می‌توان میلگردها را با تعداد بالا و به شکل شاخه‌ای نیز خریداری کرد.

میلگرد برنجی صنعتی | تولیدی میلگرد برنجی

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا