ورق آلومینیومی

ورق آلومینیوم رولی | بهترین نوع ورق رولی آلومینیومی | Felezkaran.com

ورق آلومینیوم رولی از آن دسته ورقه‌هایی است که با ضخامت نازک تولید می‌شود. بیشترین ضخامت این ورقه‌ها به ۰٫۲ میلی‌متر می‌رسد. بسته‌بندی ورقه‌های نازک آلومینیومی بیشتر به‌صورت رولی و فویل شده است. علت این نوع بسته‌بندی سهولت و راحتی آلومینیوم در جابه‌جایی و حمل‌ونقل است. فویل‌ها و رول‌های آلومینیومی بسیار نرم و شکل‌پذیر هستند. این ورقه‌ها در صنایع مختلف و به‌ویژه صنعت بسته‌بندی به‌وفور مورداستفاده قرار می‌گیرند. فروشگاه‌های مختلفی در سراسر ایران درزمینهٔ تولید و عرضه ورقه‌های رولی فعالیت دارند. می‌توان این ورقه‌ها را به‌صورت اینترنتی نیز خریداری کرد.

ورق آلومینیوم رولی

طول و عرض ورق آلومینیوم رولی

ورقه‌های آلومینیومی که به‌صورت فویل و رولی عرضه می‌شوند؛ پس از تولید کاملاً حرارت داده می‌شوند. این کار به این منظور انجام می‌گیرد تا میزان انعطاف‌پذیری ورقه بالا رود و بتوان به‌عنوان عایق نیز از آن استفاده کرد. طول و عرض ورق آلومینیوم رولی می‌تواند با توجه به نوع کارخانه تولیدکننده آن متفاوت باشد. در حالت استاندارد عرض این ورقه‌ها ۵۰۰ تا ۲۳۰۰ میلی‌متر متغیر است. مزیت این نوع ورقه این است که محدودیتی در طول ندارند؛ یعنی می‌توان ورقه‌های رولی را با هر طولی سفارش داد.

لازم به ذکر است می‌توان ابعاد ورقه‌ها را با توجه به سفارش مشتری تغییر داد. امکان ثبت سفارش ورقه به‌صورت رنگی نیز مهیا شده است. درواقع ورقه‌های رولی دارای رنگ‌های مختلفی هستند. برخی از ورقه‌ها رنگی مات، برخی شفاف و برخی دیگر رنگی هستند. طیف رنگی این نوع ورقه نیز بسیار وسیع است.

ورق آلومینیوم رولی | طول و عرض ورق آلومینیوم رولی

مصارف ورق رولی آلومینیومی

مصارف ورق رولی آلومینیومی بسیار می‌تواند متعدد و گوناگون باشد. ازآنجایی‌که ویژگی‌های مختلفی می‌توان برای ورقه‌های رولی ذکر کرد؛ با توجه به این ویژگی‌ها می‌توان کاربردهای مختلف نیز برای ورقه رولی در نظر گرفت.

یکی از ویژگی‌های ورقه‌ها رسانایی بالا و خوب آن در برابر حرارت است. ازاین‌رو برای تولید وسایل گرمایشی همچون رادیاتور و یا آبگرمکن می‌توان از این ورقه استفاده کرد. آلومینیوم از آن دسته فلزاتی است که قابلیت رنگ‌پذیری بالایی دارد. ازاین‌رو ورقه‌های رنگی آلومینیوم نیز برای صنایع ساختمانی و تزئینی مورداستفاده قرار می‌گیرند.

ورقه‌های رولی نرم و فرم پذیر هستند. به همین دلیل صنعت بسته‌بندی نیز از دیگر مصارف این ورقه محسوب می‌شود. برای بسته‌بندی محصولات آرایشی، بهداشتی و غذایی می‌توان از ورقه‌های آلومینیومی استفاده کرد.

دکوراسیون منازل نیز از دیگر مصارف ورقه‌ها براق و رنگی رولی آلومینیومی محسوب می‌شود. از ورق آلومینیوم رولی می‌توان برای ساخت لوازم آشپزخانه و وسایل برقی منازل نیز استفاده کرد.

ورق آلومینیوم رولی | مصارف ورق آلومینیوم رولی

قیمت ورقه‌های رولی آلومینیومی

قیمت ورقه‌های رولی آلومینیومی با توجه به عوامل مختلف محاسبه می‌شود. یکی از مهم‌ترین عوامل در محاسبه ورقه آلومینیومی میزان کیفیت ورقه است. هر برند تولیدکننده آلومینیوم محصولات را با کیفیت متفاوت عرضه می‌کند. این امر موجب شده برندها قیمت‌های مختلفی برای محصولات خود در نظر بگیرند.

از سوی دیگر ابعاد ورقه را می‌توان در اندازه استاندارد کارخانه و یا به‌صورت سفارش سازی خریداری کرد؛ که با سفارش سازی محصول میزان قیمت آن نیز افزایش خواهد یافت. وزن محصول نیز از دیگر عوامل تعیین‌کننده قیمت محسوب می‌شود. آلومینیوم به‌صورت کیلویی به فرو می‌رسد و با افزایش ضخامت و وزن ورقه قیمت نهایی آن نیز افزایش خواهد یافت. ورق آلومینیوم رولی را می‌توانید به‌صورت عمده‌ای نیز خریداری کنید. در این صورت قیمت ورقه کاهش خواهد یافت.

ورق آلومینیوم رولی | قیمت ورق آلومینیوم رولی

بهترین نوع ورق رولی آلومینیومی

ورقه‌های آلومینیومی برحسب نوع روش تولیدی خود به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. در اینجا قصد داریم بهترین نوع ورق رولی آلومینیومی را به شما معرفی نماییم. دو روش متداول برای تولید ورقه‌های آلومینیومی وجود دارد. روش اول روش ریخته‌گری است. در این روش آلومینیوم ذوب‌شده به‌صورت مداوم و پی‌درپی به قالب ریخته می‌شود. این روش برای تولید قطعات زاویه‌دار مناسب است.

روش دوم روش نورد کردن است. در این روش یکی از طرف‌های ورقه آلومینیومی کاملاً براق‌شده و روی دیگر آن مات است. ازاین‌رو ورقه‌هایی که با این فرآیند تولید می‌شوند به علت دو لایه بودن از ضخامت خوبی برخوردارند. درواقع میزان کیفیت ورقه‌های رولی که به روش نورد تولید می‌شوند بیشتر است.

بهترین ورق آلومینیوم رولی از ظاهری یکنواخت و تمیز برخوردار است. ورقه‌های مرغوب وزنی سبک دارند. این محصول در برابر رطوبت، زنگ‌زدگی و اکسید شدن مقاوم است. این ورقه‌ها در هر شرایط آب و هوایی به‌خوبی عمل کرده و دچار آسیب نمی‌شوند. حتی از این ورقه‌ها می‌توان در پتروشیمی‌ها و صنایع بزرگ و حساس نیز استفاده کرد.

ورق آلومینیوم رولی | بهترین نوع ورق رولی آلومینیومی

مهم‌ترین ویژگی‌های ورقه‌های رولی آلومینیومی

هر یک از محصولات فلزی دارای ویژگی‌هایی بوده که آن را از سایر محصولات و فلزات متمایز می‌کند. ورق آلومینیوم رولی نیز از این قاعده مستثنا نیست. مهم‌ترین ویژگی‌های ورقه‌های رولی آلومینیومی در اینجا بیان می‌کنیم.

ویژگی مهم و اصلی این ورقه‌ها وزن سبک آن است. به علت سبکی وزن می‌توان این ورقه‌ها را به‌راحتی جابه‌جا کرد و در صنایع مختلف آن را استفاده کرد. همچنین نصب ورقه‌ها به‌راحتی و آسانی انجام می‌گیرد.

ویژگی دیگر ورقه‌های رولی قابلیت شکل‌پذیری بالای آن‌ها نسبت به سایر ورقه‌های بازار است. به علت دارا بودن همین ویژگی از این ورقه‌ها در صنایع بسته‌بندی استفاده می‌شود.

مزیت و ویژگی دیگر ورقه‌های رولی مقاومت آن در برابر اکسید شدن است. این ورقه‌ها دچار فرسایش و مشکلاتی قبیل زنگ‌زدگی نمی‌شوند. طول عمر این ورقه‌ها بسیار بالا بوده و می‌توان سال‌های متمادی بدون آسیب از آن‌ها استفاده نمایید.

ورق آلومینیوم رولی | مهمترین ویژگیهای ورق آلومینیوم رولی

فویل آلومینیومی چیست؟

در کنار ورقه‌های آلومینیومی رولی گاهی اسم فویل آلومینیومی نیز شنیده می‌شود. ممکن است این سؤال مطرح شود که فویل آلومینیومی چیست؟ فویل آلومینیومی نوعی از رول آلومینیومی است. درواقع فویل زیرمجموعه‌ای از رول است. فویل آلومینیومی نازک‌ترین نوع رول آلومینیومی است. این نوع ورقه به‌راحتی خم‌شده و می‌توان آن را دور اجسام پیچید.

فویل آلومینیومی بیشتر برای آشپزخانه و یا برای بسته‌بندی استفاده می‌شود. قیمت این نوع ورقه نسبت به سایر ورقه‌های رولی نیز ارزان‌تر است. درواقع فویل نازک‌ترین و ارزان‌ترین نوع ورق آلومینیوم رولی محسوب می‌شود.

خرید ورق آلومینیوم رولی به‌صورت اینترنتی

شما می‌توانید انواع مدل‌های ورق رولی را به‌صورت اینترنتی خریداری کنید. خرید از فروشگاه‌های معتبر اینترنتی بسیار آسان و اقتصادی است. [box type=”success” align=”aligncenter” class=”” width=””]جهت خرید ورق آلومینیوم رولی به‌صورت اینترنتی می‌توانید با مجموعه فرتاک تماس برقرار نمایید.[/box]فرتاک عرضه‌کننده انواع ورقه‌های فلزی با بالاترین استحکام و بهترین مواد اولیه است. ورقه‌های این مجموعه از استانداردهای جهانی تولیدی برخوردار بوده و از تنوع شکل برخوردارند. می‌توان ورقه‌های رنگی، آنادایز شده، فویل شده، آجدار و… را از طریق این مجموعه خریداری نمایید.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا