ورق آلومینیومی

فروش انواع (۵۰ مدل) ورق آلومینیوم (۱۰-۱ میل) پارس بازار تهران

فروش ورق آلومینیوم پارس بازار تهران هم به‌صورت رولی و هم به‌صورت برگ شده یا شیت شده انجام می‌گیرد. ورقه‌های آلومینیومی در مراکز تولیدی و کارخانه‌های معتبر اروپایی و آسیایی تولید می‌شوند. آمریکا، کانادا، روسیه و چین برخی از تولیدکنندگان بزرگ این محصول محسوب می‌شوند. در ایران نیز ورقه‌های آلومینیومی توسط چندین کارخانه و در شهرهای صنعتی تولید می‌شود. مجموعه تولیدی پارس یکی از آن مراکزی است که از سال ۱۳۸۵ شروع به تولید محصولات آلومینیومی با بالاترین کیفیت کرده است. این مجموعه تولیدی توانست پس از مدت کوتاهی باکیفیت‌ترین محصولات را در اختیار مشتریان قرار دهد و جایگاه خوبی را کسب نماید. ازاین‌رو محصولات و ورقه‌های پارس قابل‌رقابت با برندهای خارجی را داشته و در صنایع مختلف استفاده می‌شوند.

فروش ورق آلومینیوم پارس بازار تهران

روش تولید ورق آلومینیوم پارس

روش تولید ورق آلومینیوم پارس استانداردترین روش تولیدی برای ورقه است. از گذشته تا به امروز برای تولید آلومینیوم از دو روش مرسوم و متداول ریخته‌گری و روش نورد کردن استفاده می‌شده است. هر یک از این روش‌ها دارای مزایا و معایبی می‌باشند. مزایای روش نورد کردن بیشتر بوده و جزء روش‌های استاندارد تولید آلومینیوم محسوب می‌شود.

نحوه تولید ورقه‌های پارس نیز به‌صورت نورد گرم است. این روش در قرن ۱۷ و توسط کشورهای اروپایی به وجود آمد. رفته‌رفته روش نورد کردن تغییراتی در خود ایجاد کرد و به یک روش عالی تبدیل شد. در بیشتر کارخانه‌های ایرانی ازجمله کارخانه آلومینیوم پارس نیز از این روش استفاده می‌شود.

در این روش باید از شمش آلومینیومی استفاده کرد. شمش‌ها درون غلتک‌های بسیار بزرگ قرار می‌گیرند تا با فشار غلتک طول آن‌ها افزایش یابد. سپس مقداری حرارت داده می‌شوند و به آن‌ها عناصر دیگر برای بهبود کیفیت و افزایش استحکام اضافه می‌شود.

سپس در چندین مرحله محصول حرارت داده‌شده از غلتک عبور داده می‌شود تا ضخامت آن کم شود. در مرحله آخر عملیات نورد سرد بر روی محصول انجام‌گرفته و عیوب ورقه برطرف می‌شود. مراکز فروش ورق آلومینیوم پارس بازار تهران ورقه‌ها را بدون کوچک‌ترین عیب و کاستی در اختیار مشتریان قرار می‌دهند.

فروش ورق آلومینیوم پارس بازار تهران | وش تولید ورق آلومینیوم پارس

مهم‌ترین ویژگی‌های ورق آلومینیومی پارس

همان‌طور که همه شما مطلع هستید هر برند آلومینیوم دارای مشخصات و ویژگی‌هایی است که ممکن است سایر برندها این ویژگی‌ها را دارا نباشند. مراکز فروش ورق آلومینیوم پارس بازار تهران نیز ورقه‌ها را با مشخصات و ویژگی‌های خاصی عرضه می‌کنند. از مهم‌ترین ویژگی‌های ورق آلومینیومی پارس می‌توان به قابلیت فرم گیری و شکل‌پذیری آسان آن اشاره کرد. این ورقه‌ها حتی برای ساخت محصولات پیچیده نیز مناسب هستند.

ویژگی دیگر این ورقه‌ها مقاومت عالی در برابر شرایط جوی و رطوبت است. همان‌طور که اطلاع دارید یکی از معایب ورقه‌های فلزی مقاوم نبودن در برابر آب و رطوبت و فرسوده‌شدن آن است. ورق آلومینیوم پارس نه‌تنها در برابر رطوبت دچار فرسایش و زنگ‌زدگی نمی‌شود؛ بلکه سال‌های طولانی می‌تواند در شرایط جوی نامساعد عمر کند.

فروش ورق آلومینیوم پارس بازار تهران | مهم ترین ویژگی ورق آلومینیوم پارس

ورق آلومینیومی پارس در کجا کاربرد دارد؟

ورق آلومینیومی پارس در کجا کاربرد دارد؟ بسیاری از خریداران این سؤال را مطرح می‌کنند که چه مصارف و استفاده‌هایی می‌توان برای ورق آلومینیوم پارس بیان کرد. ورق آلومینیوم پارس از قابلیت جوشکاری بالایی برخوردار است. ازاین‌رو برای ساخت قطعات مختلف ماشین و خودروسازی به فراوانی از آن استفاده می‌شود.

این ورقه دارای ضخامت‌های مختلف از ۱ تا ۱۰ میلی‌متر است. ورقه‌های ضخیم که در برابر خوردگی و فرسایش نیز مقاوم‌تر هستند در صنایع دریایی کاربرد دارند. برای ساخت انواع کشتی و قایق می‌توان از این ورقه‌ها استفاده کرد. لازم به ذکر است کاربردهای این ورقه‌ها تنها مختص به این چند مورد نیست. با توجه به نوع آلیاژ ورقه می‌توان از طریق مراکز فروش ورق آلومینیوم پارس بازار تهران ورقه را خریداری کرده و در صنایع گوناگون آن‌ها را به کار برد.

فروش ورق آلومینیوم پارس بازار تهران | کاربرد ورق آلومینیومی پارس

مزایا و معایب ورق آلومینیوم پارس

هر یک از برندهای ورقه آلومینیومی دارای مزایا و معایبی هستند. در اینجا نیز مزایا و معایب ورق آلومینیوم پارس را بیان خواهیم کرد. برای آلومینیوم پارس تنها می‌توان مزایای فراوان بیان کرد و برای این ورقه نمی‌توان عیب و نقصی لحاظ کرد. مهم‌ترین مزیت این ورقه‌ها قابلیت بازیافت آن است. ورق آلومینیوم پارس را می‌توان چندین بار مورداستفاده قرار داد. چگالی کم و وزن سبک نیز از دیگر مزایای این نوع ورقه محسوب می‌شود. قابلیت شکل‌گیری آسان و مقاومت عالی در برابر خوردگی نیز از مزایای دیگر این نوع ورقه است.

مراکز فروش ورق آلومینیوم پارس بازار تهران ورقه را با بالاترین کیفیت و استانداردها در اختیار مشتریان قرار می‌دهند. این ورقه‌ها از لیست قیمت‌های مختلف و درجه استحکام‌های متفاوت برخوردارند. می‌توان با توجه به نوع صنعت تولیدی خود ورقه را با قیمت ارزان تا گران خریداری کرد.

فروش ورق آلومینیوم پارس بازار تهران | مزایای ورق آلومینیومی پارس

ابعاد ورق آلومینیوم پارس

ابعاد ورق آلومینیوم پارس بسیار متنوع است. اندازه استاندارد ورقه‌های شیت شده این برند ۱ در ۲ متر می‌باشد. البته ابعاد دیگری نیز برای این ورقه می‌توان در نظر گرفت. مثلاً ورقه‌های رولی و فویل شده در طول‌های نامحدود عرضه می‌شوند. ضخامت ورقه‌های پارس نیز بسیار متنوع است. ورقه‌های فویلی بسیار نازک تا مدل‌های ضخیم ورقه را می‌توان از طریق مراکز فروش ورق آلومینیوم پارس بازار تهران تهیه کرد. امکان سفارش سازی ورقه نیز در ضخامت، وزن و طول و عرض دلخواه فراهم می‌باشد.

 

آلیاژهای به‌کاررفته در ورق آلومینیوم پارس

برای تولید ورق آلومینیوم پارس از آلیاژهای کارپذیر گوناگون استفاده می‌شود. آلیاژهای به‌کاررفته در ورق آلومینیوم پارس در ۸ گروه مختلف جای می‌گیرند. هر آلیاژ از مشخصه و ویژگی خاصی برخوردار است. با توجه به نوع ویژگی باید آلیاژ مناسب را برای ساخت محصول مورداستفاده قرار داد.

مثلاً آلیاژهای ۶۰۰۰ و ۷۰۰۰ از شکل‌پذیری بیشتری برخوردار بوده و به همین دلیل برای مصارفی که با ماشین‌کاری نیاز دارند؛ مانند صنعت قالب‌سازی از این آلیاژ استفاده می‌شود. آلیاژ گروه ۵۰۰۰ نیز بیشترین مقاومت را در برابر خوردگی و فرسودگی دارد ازاین‌رو در صنعت کشتی‌سازی استفاده می‌شود. آلیاژهای گروه ۲۰۰۰ نیز برای تولید و ساخت انواع لوازم‌خانگی و برقی استفاده می‌شوند. می‌توان ورقه‌ها را با هر نوع آلیاژی از مراکز و سایت‌های فروش ورق آلومینیوم پارس بازار تهران خریداری کرد.

فروش ورق آلومینیوم پارس بازار تهران | آلیاژهای ورق آلومینیوم پارس

فروش ورق آلومینیوم پارس بازار تهران

[box type=”success” align=”aligncenter” class=”” width=””]فرتاک یکی از مراکز فروش ورق آلومینیوم پارس بازار تهران است.[/box] این مجموعه انواع ورقه‌های رولی و شیت شده را در مدل‌های آجدار، کرکره‌ای، پانچ شده و… در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. می‌توان ورقه را در طیف رنگی مختلف از مات گرفته تا براق و آنادایز شده خریداری کرد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا